Adaklık Kurban

Adaklık Kurban

Ankara’da Kurbanlık Küçükbaş Koyun Konusunda Tecrübeli ve Sağlam Bir Firma Bulmak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Adadığınız Bir Adağın İslami Şartlara Uygun Bir Şekilde Yerine Getirildiğini Görmek ve Bu Adağı İsterseniz Canlı İsterseniz Kesimini Yaparak Teslim Alabilirsiniz.

Ayrıca Bize Vekalet Vererek Bir Adağı Kestirebilir ve Herhangi Bir İstediğiniz Hayır Kurumuna Bağışlayabilirsiniz.

Adaklık Kurban

Adak, gerek Türk kültüründe, gerekse İslam inancında yerleşik bir inanış olarak bin yıllardır uygulanmakta olan bir ritüeldir. Hemen herkesin, olmasını umut ettiği bir olay için adak adamışlığı vardır. Dileklerimiz gerçekleştiğinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere eda ettiğimiz vecibeye adak diyoruz. Pekiyi şehir ortamında bu vecibe nasıl yerine getirilir? Adaklık kurban nereden alınır? Sağlıklı olanı hangisidir, adaklık fiyatları hangi aralıktadır. Herhangi bir şehir insanı, etlik canlı hayvan satın almak konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Bu noktada bizden destek alabilirsiniz.

Şehir ortamında canlı havya satışlı ile ilgili ciddi kısıtlamalar bulunmaktadır, her yerden kurbanlık satın alamazsınız, zira şehirlerde hayvan besiciliği mümkün değildir. Belli başlı noktalarda devlet denetiminde işletilen müesseseler dışında adaklık kurban tedarik etme şansınız bulunmamaktadır. Kaldı ki doğru olan da budur. Zira satın alacağınız hayvanın sağlıklı oluşunun devlet tarafından denetlenmiş olması önemlidir. Bunun yanında besi hayvanlarının kanuna aykırı biçimde adaklık kurban olarak satılması da doğru değildir. Elbette adaklık hayvanlar çoğunlukla küçük baş olsa da, son yıllarda artan küçük baş hayvan mandıracılığı alanına zarar verecek eylemlerden kaçınmak gereklidir.

Yüksek yaylalarda yetişmiş, doğal ürünlerle beslenmiş hormonsuz adaklık kurban ihtiyaçlarınız için bizi dilediğiniz zaman arayabilir, sizin için en ekonomik adaklıkları tedarik etmemiz için sipariş verebilirsiniz. Tabii isterseniz hayvanları yerinde görerek kendiniz de seçebilirsiniz. Ayrıca kesim konusunda da size yardımcı olabilmekteyiz.

Veteriner Hekimler ve Sağlık kontrolörlerinin de başarılı bir şekilde çalışması ve itinalı çabaları sayesinde kurbanlık koyunlarımızın tamamı sağlık kontrollerinden geçirilerek hastalıksız ve sağlıklı kurbanlık koyun olarak kesim ve kurbanlık olmaya hazır bir şekilde beklemektedirler. Sizlerin gönül rahatlığı ile kesmeniz ve daha kabulü kolay hayvanları kesebilirsiniz.

Adaklık Koyun

Kulların Allah’ın verdiği nimetlere şükür için kurban adaması İslam dininin bir vecibesidir. Kurban adamak ve adanan kurbanı kesmek kazadan beladan da korur. Yeni bir araba, ev alan kişiler kötülüklerden korunmak için kurban keserken bazı kişiler de başlarına gelen bir musibetten kurtulmaları durumunda kurban kesmeyi adarlar.

Adaklar, mutlaka gerçekleştirilmesi gereken Allah’a verilen sözlerdir. Bu yüzden eğer bir dileğimiz varsa ve gerçekleştiğinde kurban keseceğimizi söylüyorsak bu kurban, hayatımızın sonuna kadar borcumuzdur.

Ankara, büyük bir şehir olmasından dolayı adaklık koyun almak isteyen kişiler büyük zorluklar yaşamaktadır. Ancak tesisimiz sizlere son derece güvenli bir adaklık koyun alışverişi sağlamaktadır. Doğal besinlerle beslenen koyunlar, kesme yaşına uygun yaşlara geldiklerinde sizin isteğiniz doğrultusunda kesilip sizlere ulaştırılmaktadır.

Adaklık koyunlarınızı canlı olarak da evinize götürebilmekle beraber tesisimizin lojistik imkanlarından yararlanabilirsiniz. Koyunlarımız istediğiniz yere tesis araçlarımızla getirilmektedir. Ayrıca adaklık kurbanlarınızın kesimini de sağlıklı bir şekilde tesislerimizde yapabilmekteyiz.

Adaklık koyunun eti, evine et girmeyen, maddi açıdan sıkıntılar yaşayan kişilere dağıtılmalıdır. Bunun yanında bazı kurumlar da adaklık kurban eti kabul etmekte ve ihtiyaç sahipleriyle buluşturmaktadır. Adaklık koyunu adayan kişi ise yiyememektedir. Bu yüzden eğer kendinize ayrı bir koyun daha almak isterseniz sizlere bu konuda da yardımcı olabilmekteyiz.

Ankara’da bulunan tesisimizdeki koyunlar sizler için son derece güvenlidir. Çünkü koyunlarımızın sağlık kontrolleri veterinerlerimiz tarafından tam zamanında yapılmaktadır.  Herhangi bir hastalığı olabileceğinden şüphelenilen koyunlar asla satılmamaktadır. Bu yüzden adaklık kurbanınızı kestikten ya da kestirdikten sonra gönül rahatlığıyla istediğiniz kişilere veya kuruma bağışlayabilirsiniz.

Ankara’da sizlere hizmet veren tesisimiz, istediğiniz zaman adaklık kurbanlarınıza ulaşma imkanı tanımaktadır. Adaklık koyunların yanı sıra kurban bayramı zamanında da kurban satışı yapmaktayız. Tesisimize telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tema Seçenekleri

Renkler

Menü Stili

Arka Plan Resimi

adak ankara adakcı adak hizmetleri adaklik kurban adaklık adaklık ankara adaklıkcı adaklık hayvan adaklık koyun ankara adak ankara adakcı ankara adaklik ankara adaklik koyun ankara adaklık hayvan ankara adaklık kurban ankara koyun ankara koyuncu ankara kurban ankara kurban kesimi ankara kurbanlik ankara kurbanlik koyun koyuncu kredi kartı ile kurban kurbanlik koyun kurbanlık kurbanlık ankara kurbanlık keçi kurbanlık kuzu kısmet adak kısmet hayvancılık taksitli koyun taksitli kurban