Ankara’da Kurbanlık Koyun Edinme ve Kesme

Ankara’da Kurbanlık Koyun Edinme ve Kesme

 

Türkiye’nin başkenti ve İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti olma özelliğine sahip Ankara’da Kurban Bayramı’na doğru yaklaşılan zamanlarda büyük bir hayvan pazarı açılmaktadır. Ancak yalnızca bu hayvan pazarının kurulduğu zamanda hayvanlarını satmak için gelen kişilere daha sonra bir memnuniyetsizlik durumunda ulaşmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle sizlere memnuniyetsizliğiniz durumunda da yardımcı olabilecek tesisimize gelip güvenle istediğiniz küçükbaş hayvanı seçebilirsiniz.

 

Oldukça büyük bir il olan Ankara’da kurbanlık koyun edinme işleminden sonra bu hayvanın kesileceği yer konusunda birçok insan zorluk yaşamaktadır. Kurban Bayramı geldiğinde ibadetlerini yerine getirmek isteyen insanlar kendilerine uygun yerleri bulduklarını düşünseler de aslında belediyeler eğer ruhsatsız bir kesim yeri ise o bölgede kesim yapılmasına engel olmaktadır. Ayrıca kurbanlarını kendileri kesmeye çalışan vatandaşlar, her bayramda hastanelerde uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Kurban keserken meydana gelen yaralanma olayları genellikle küçük çaplı olsa da bazen büyük hasarlara da yol açmaktadır.

 

Kurban kesimi konusunda hem uygun küçükbaş hayvanın bulunması, hem de kesiminin İslami usullere uygun bir biçimde yapılabilmesi için tesisimiz ve personelimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Tesisimizde hijyen koşullarına uygun bir şekilde kurbanlarınızın kesimi yapılırken yaralanmaların önüne geçildiği için ibadetinizi yerine getirirken içiniz de oldukça rahat edecektir.

 

Kurban Bayramı geldiğinde kurban kesme işlemini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi fiziksel yaralanmaların yanı sıra psikolojik anlamda da sinirli ve gergin olabilmektedir. Bu gerginliklerin sebebi de uygun kesim yerinin olmaması ve kurbanını kendisi kesmek isteyen insanların bu alanda tecrübesiz olmalarından kaynaklanmaktadır. Oysa tesisimizde sizlerin kurbanını kesip kendinize zarar vermenizi engelleyen personelimiz bulunmaktadır. Kasaplık konusunda deneyimli olan personelimiz uygun kesim yerlerimizde küçükbaş hayvanınızı kestikten sonra size teslim edecektir.

 

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz


Yorumunuz

Henüz yorum yapılmamış

Tema Seçenekleri

Renkler

Menü Stili

Arka Plan Resimi

adak ankara adakcı adak hizmetleri adaklik kurban adaklık adaklık ankara adaklıkcı adaklık hayvan adaklık koyun ankara adak ankara adakcı ankara adaklik ankara adaklik koyun ankara adaklık hayvan ankara adaklık kurban ankara koyun ankara koyuncu ankara kurban ankara kurban kesimi ankara kurbanlik ankara kurbanlik koyun koyuncu kredi kartı ile kurban kurbanlik koyun kurbanlık kurbanlık ankara kurbanlık keçi kurbanlık kuzu kısmet adak kısmet hayvancılık taksitli koyun taksitli kurban